Tel: 71 7986924

wew.250

Ciszaki

Dzięki zaangażowaniu i uprzejmości Mamy Filipa Nasze Przedszkolaki miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach terapeutycznych pt. "Ciszaki". Dzieci dowiedziały się jak ważna dla Naszego zdrowia jest cisza. Wsłuchiwały się w ciszę, szukały jej w sali i w ogrodzie przedszkolnym. Mama Filipa wykonała dla wszystkich dzieci Ciszaki - pomponikowe ludki, które boją się hałasu. Dzieci tworzyły dla swoich nowych przyjaciół domki, w których zamieszkały ich Ciszaki. Dzieci uwialbiają zabawy ze swoimi nowymi przyjaciółmi, które mieszkają w Naszej sali. W ciągu dnia bawią się z Nimi albo wspólnie odpoczywają na dywanie, wówczas gdy słuchają czytanej bajki lub opowiadania. Dzieci rozumieją i stosują potrzebę ciszy, która jest niezbędna w ich prawidłowym rozwoju. Wszyscy byliśmy zachwyceni i oczarowani zajęciami.

Projekt Smog

W związku z otaczającą Nas jakością powietrza Nasze Przedszkolaki wzięły udział w projekcie zdrowotnym pt. "Smog". Dzieci wysłuchały bajki "Dr Płucko" z której dowiedziały się jak ważne jest przebywanie w czystym powietrzu i wietrzenie pomieszczeń dla Naszego zdrowia. Przeprowadzały eksperymenty badawcze pt "Czyste zakrętki" i dowiedziały się o obowiązku powiadamiania przez wszystkich widzących zagrożeń np. pożar. W tym celu miały za zadanie nauczyć się swojego Imienia i Nazwiska oraz dokładnego adresu. Uczetniczyły w zabawach dramowych i pantomimicznych pt. "Zagrożenie" - zawiadamiany o niebezpieczeństwie, dzwonimy na Straż Pożarną, Pogotowie, Policję, utrwalamy swoje dane osobowe i adresy.

Wrasztaty z Mamą Ani

Przed świętami Wiekanocnymi Nasze Przedszkolaki odwiedziła Mama Ani. Dzieci wspólnie z Nią wykonały świąteczne zajączki. Zajęcia te dostarczyły Nam wiele radości i Wprowadziły Nas w świąteczny nastrój. Zapraszam Wszystkich chętnych Rodziców do wspólnych zabaw z Nami.

 

Ruch to ważna sprawa

Nasze Przedszkolaki wzięły udział w projekcie promującym zdrowy tryb życia pt. "Kubusiowi Przyjaciele Natury". Udział w projekcie sprawił, że dzieci dowiedziały się jak ważny jest ruch i zdrowe odżywianie się.